Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019

A Program célja a tudományos utánpótlás megerősítése, a tudományos életpálya vonzóvá tétele, a kiváló oktatók, kutatók pályán, illetve itthon tartása, valamint az egyetemek tudományos teljesítményének ösztönzése.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében a kiváló, kutatási tevékenységet végző felsőoktatási hallgatók (alapképzés, mester /osztatlan/ képzés, doktori képzés), doktorjelöltek, fiatal oktatók, kutatók 5 havi, illetve 10 havi ösztöndíjban részesülnek.

Az idei tanévben az alábbi 5 pályázati kiírás jelenik meg:

1.1. Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.2. Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.3. Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás

1.4. Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás (ÚJ)

1.5. „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás (ÚJ)

Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíjban a fogadó felsőoktatási intézményben oktatói, kutatói tevékenységeket ellátó és MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjban részesülő 45 év alatti fiatal oktatók, kutatók részesülhetnek.

„Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíjban alapképzésre, osztatlan mesterképzésre jelentkező, leendő elsőéves, a pályázati kiírás szerinti 2016., 2017., 2018. évi középiskolai tanulmányi, művészeti és szakmai versenyeken elért helyezéssel/minősítéssel vagy ösztöndíjjal rendelkező hallgatók részesülhetnek.

A pályázathoz kapcsolódó összes információ és dokumentáció elérhető az alábbi linken:

Beadási határidő: 2018. május 10.

A pályázatokat a kiírásnak megfelelően egy nyomtatott eredetei példányban és a kiírásnak megfelelő példányszámú nem újraírható CD-n, DVD-n kell eljuttatni az OIG Tehetséggondozási Iroda címére: Pécsi Tudományegyetem 7622 Pécs, Vasvári Pál utca 4. A borítékon a kiírásnak megfelelően minden esetben fel kell tüntetni az Egyetem Rektora (Prof. Dr. Bódis József), illetve az Egyetemi Doktori Bizottság Elnöke (Prof. Dr. Bélyácz Iván) nevét, az ÚNKP pályázati kódot, és azon Kar megjelölését, melyen belül az Ösztöndíjas a pályázatot benyújtotta.

A pályázattal kapcsolatos kérdésekkel Barna Adrianna ÚNKP koordinátor (barna.adrianna@pte.hu), Sipos László ÚNKP projektmenedzser (sipos.laszlo@pte.hu), és Virág Petronella (virag.petronella@pte.hu) ügyintéző kereshető e-mailben.