PTE TTK eredmények a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

A PTE TTK szakterületein eredményes TDK munkát végző diákköri hallgatók közül a 2013-2014-es tanév tavaszi, valamint a 2014-2015-ös tanév őszi szemeszterében megrendezett házi fordulók javaslatai alapján 97 fő, 89 nevezett dolgozattal vett részt a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

A nevezett és a bemutatott dolgozatok hat különböző szekciót érintettek, melyek közül a legtöbb pályamunka a Biológia (31%), a Testnevelés és Sporttudományi (26%), a Fizika, Földtudományok és Matematika (21%), valamint a Kémiai és Vegyipari Szekcióban (15%) került bemutatásra. Ebben az évben karunkról 3 pályamunkát mutattak be az Informatika Szekcióban (3%) és ugyancsak 3 dolgozattal szerepeltünk a Tanulás- és Tanításmódszertani-Tudástechnológiai Szekcióban (3%) is. Összességében a a PTE TTK-ról nevezett 89 dolgozatból 37, azaz a pályamunkák 42%-a ért el helyezést, illetve különdíjat. Hallgatóink 10 első, 9 második, 4 harmadik helyezést értek el, valamint 14 pályamunka különdíjban részesült. A fenti létszámon túl a Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban az ELTE/PTE közös indulójaként 1 fő vett részt, aki első helyezést ért el. Az eredmények részletes, szekciónkénti bontását az alábbi táblázatok foglalják össze.

További részletek ezen a linken!