Magyar Templeton Program

szerző: Barna Adrianna | 2015. szeptember 16. 10:15 | 46 megtekintés

Kivételes lehetőség a magyar kivételes kognitív tehetségek fejlesztésére és támogatására.

A legjobb diákok számára kivételes lehetőség  a 2015. szeptember 15-én útjára indított Magyar Templeton Program, amely a Templeton World Charity Foundation finanszírozásával, az European Social Fund társfinanszírozásával és a MATEHETSZ szakmai együttműködésével 2015. szeptember 15. és 2017. február 28. között valósul meg.

Az egyedülálló program fő célja a magyar kivételes kognitív tehetségek fejlesztése és támogatása a 10-29 évesek körében.
200 10-19 éves feltörekvő tehetséget és 100 20-29 éves már alkotó fiatal példaképet válogatnak be a programba itthonról és a határon túlról.

A programba történő beválogatásuk komplex, sokoldalú rendszerben történik: IQ, szókincs, munkamemória, problémamegoldás, motiváció és kreativitás mérésével.

További Információ:  www.templetonprogram.hu